دانلود فیلم نهنگ و عنبر

دانلود رایگان فیلم نهنگ و عنبر

دانلود رایگان فیلم نهنگ و عنبر با لینک مستقیم

دانلود فیلم نهنگ و عنبر

دانلود فیلم نهنگ و عنبر

فیلم از داخل استخر شروع میشد،همونجا که رضا داره میگه امروز 50ساله میشم،و همیشه روز تولدم تنهام.تنها کسی که میتونه با یه تلفن خوشحالم کنه عشق قدیمی من رویا هست که با هر قدمی خواستم اونو خوشحال کنم.1340در خانواده ای از هر نظر متوسط به دنیا امده ام.بچگی ارژنگ رو نشون میده.
بابای ارژنگ مدیر صنف ماهی فروش هاست و مامانش میگه همیشه بوی ماهی میده و باباش هر روز باید به حموم بره و خودش رو با لیمو بشوره. ارژنگ رو با خودش میبرش حموم ولی همیشه میندازش تو وان حموم و بیادش میره.پدرش تصمیم میگیره تغییر شغل بده یه رستوران میزنه که تنها مشتری اون بابای رویا بود که باعث اشنایی ارژنگ با رویا میشه. خواننده استخدام کردن شاید رونق بیاد به رستوران.اولی به نظر میاد ابی هست که غمگین میخونه و چون ارژنگ گریه میکنه اخراجش میکنه ویه خواننده ای که شاد می خونه رو استخدام میکنه ولی رستوران دوام نمیاره و تو مدت ۶ ماه ورشکسته میشه.بعد از یک مدت ابی رو تو تلوزیون میبینن که مشهور شده.

دانلود فیلم نهنگ و عنبر

دانلود فیلم نهنگ و عنبر

دانلود فیلم نهنگ و عنبر

دانلود فیلم نهنگ و عنبر

                دانلود فیلم نهنگ و عنبر

ارژنگ و مامانش و باباش میرن عکاسی که عکس بگیرن که عکاس عاشق مامان ارژنگ میشه و مامانش از باباش طلاق میگیره و با عکاس ازدواج میکنن و میرن آمریکا.(دانلود فیلم نهنگ و عنبر)
در این پارت فیلم ارژنگ ۸ ساله رو نشون میده که با رویا سر یک میز نشستن و داره عکس های خانوادگی شو به رویا نشون میده. رویا ازش میپرسه که منو دوست داری؟ارژنگ میگه اره رویا هم میگه پس مشقامو برام بنویس. رویا یه اسباب بازی که اهنگ میزنه رو به ارژنگ نشون میده و میگه این واسه تو.(دانلود فیلم نهنگ و عنبر)
تو پارت بعدی فیلم ارژنگ ۲۰ و چند ساله رو نشون میده که تو کار رایت و پخش دی وی دی DVD هست و اون موقع هم این کار جرم محسوب میشده. ارژنگ بعد از سه سال دایت و فروش DVD موفق میشه یه رنو بخره که ماشین مورد علاقه رویا هست. به رویا زنگ میزنه و باهاش قرار میذاره، رویا میاد بهش میگه بیا بریم یه دور بزنیم. رویا میگه نه حوصله پیاده دور زدن ندارم ارژنگ هم میگه چراپیاده؟ با ماشین میریم. و ماشین رو به رویا نشون میده و میگه اینو خریدم. رویا هم میگه اگه اینو خریده بودی که زنت میشدم و بعد ارژنگ در ماشین رو باز میکنه و میگه گفتی باید زنم بشیااا. رویا که کلی ذوق زده و خوشحال میشه سریع میره و داخل ماشین میشینه. فرناز دوست صمیمی رویا هست که اتفاقا رانندگی هم بلده، قرار شده فرناز به دوتاشون رانندگی یاد بده که بعد از کلی مسخره بازی یاد میگیرن.(دانلود فیلم نهنگ و عنبر)
رویا به سفر خارج کشور و جهانگردی خیلی علاقه داشت و ارژنگ همیشه از این قضیه میترسید. و معتقد بود هر شوی جدید که از خارج میاد یه قدم اونو از رویا دور میکنه.(دانلود فیلم نهنگ و عنبر)
رویا میره ژاپن سفر و یه کفش آدیداس واسه ارژنگ هدیه میاره، و راجع به خوبی های اونجا و در های اتوماتیکش واسه ارژنگ تعریف میکنه و بهش میگه بیا بریم. ولی ارژنگ میگه نه من نمی تونم اینجا رو ول کنم ک بیام ژاپن چون دره اتوماتیک داره.

رویا از ارژنگ میخواد که خونشون براش تولد بگیره و ارژنگ قبول میکنه. خونه ارژنگ تولد میگیرن و ارژنگ کلی رقص پا که اون موقع ها نشونه مردونگی بود رو انجام میده. و با رویا میرقصن و کلی خوش میگذرونن. اخر شب که میخواد رویا روبرسونه کمیته جلوی اونا رو میگیره و میگه باید ببرمتون بازداشتگاه تا مشخص کنم که چه نسبتی با هم دارید. که رویا سریع میگه نامزدم هست و عید غدیر داریم عقد میکنیم که پلیس ولشون میکنه. ارژنگ که خیلی تحت تاثیر حرف رویا قرار میگیره روز بعدش میره و حلقه ها رو میبینه و تصمیم میگیره که به رویا پیشنهاد ازدواج بده.(دانلود فیلم نهنگ و عنبر)
فردا شب میره جلو خونه رویا اینا و بهش میگه بیا پایین رویا میاد پایین و ارژنگ میگه میخوام یه چیزی بهت بگم. رویا هم میگه اتفاقا منم میخوام یه چیزی به تو بگم و کلی بحث میکنن سر اینکه اول کی حرفش رو بزنه که اخر رویا موفق میشه که بگه. رویا میگه ارژنگ یادته ما پارسال رفتیم شیراز ؟ اره یادمه چطور خب رفتین شیراز میگه ما شیراز نرفتیم! رفتیم ترکیه و اقامت امریکا گرفتیم.(دانلود فیلم نهنگ و عنبر)

ارژنگ کلی داد و بیداد و گریه میکنه. و همه اش داره سعی میکنه ته رویا رو قانع کنه که نره ولی فایده نداره و رویا تصمیم خودش رو گرفته. ارژنگ رویا رو میرسونه فرودگاه تا بره. رویا میره و ارژنگ کلی مرگ بر آمریکا میگه. ارژنگ طبق عادت میره جلو خونه رویا ولی خبری از رویا نیست. بابای ارژنگ یه دوست داره به اسم پناه. پناه یه پاسپورت جعلی واسه ارژنگ جور میکنه که ارژنگ بره پیش رویا ولی تو فرودگاه لو میره و میگیرنش. ارژنگ رو میبرن جبهه و دو سال تو جبهه میمونه. وقتی برمیگرده یه خورده تغییر کرده و تصمیم میگیره دیگه سی دی رایت نکنه.(دانلود فیلم نهنگ و عنبر)
همه دستگاهای رایت رو بار ماشینش میزنه که ببره بفروشه که توو راه پلیس میگیرتش و به کمیته میبرنش. اونجا وقتی میخوان بازداشتش کنن حاج اقا تحقیقی که تو جبهه باهاش بوده رو میبینه. تو جبهه همه ی زندگیش رو واسه حاج آقا تحقیقی تعریف کرده بود. بهش میگه شما که زندگی منو میدونید الان هم اومدم دستگاها رو بفروشم که دیگه این کار رو انجام ندم ولی منو گرفتن. حاج اقا هم واسطه میشه و میگه دستگیرش نکنید در عوض چند روز مهمون ما هست و بهمون کمک میکنه. ارژنگ و چند تا مامور دیگه میرن واسه دستگیری دختر پسرا. یکی از مامورا دختر پسرا رو سوار میکنه و ارژنگ از این یکی در ماشین پیادشون میکنه. و میگه دفعه ای دیگه از این کارا نکنید و اونا هم میگن باشه. بعد مامور میاد میبینه هیچ کس تو ماشین نیست میگه پس چکارشون کردی؟ میگه ارشادشون کردم فرستادمشون رفتن. مامور و همکارش که دیگه از دست ارژنگ کلافه میشن میرن پیش حاج اقا و قضیه رو بهشون میگن. حاج اقا هم میگه ارژنگ از این به بعد به عنوان راننده من کار میکنه. ارژنگ که فک میکنه بادیگارد هست مردم رو هول میده و … . بعد یه روز که حاج اقا داره با شاگرداش تو مسجد حرف میزنه میره و پرونده ها رو براش میاره. ولی هر چی میگه برید کنار کسی نمیره. اونم تفنگ یکی از سربازا رو میگیره و چند تا تیر هوایی میزنه که همه فرار میکنن. و اونجا هست که با تمام علاقه ای که حاج اقا به ارژنگ داره عذرش رو میخواد و ارژنگ از پیش حاجی میره.(دانلود فیلم نهنگ و عنبر)
ارژنگ غمگین و ناراحت میره همون کافه ای که همیشه با رویا میرفت و کلی گریه میکنه یه یهو میبینخ فرناز دوست رویا میاد و روی میز رو به رویی میشینه. از رویا ازش میپرسه و فرناز میگه که رویا دو سال هست که ازدواج کرده. ارژنگ که خیلی ناراحت میشه همونجا از فرناز خواستگاری میکنه و باهم ازدواج میکنن.(دانلود فیلم نهنگ و عنبر)
سر سفره عقد وقتی عاقد میگه که عروس خانم وکیلم فرناز هیچی نمیگه و ارژنگ میگه عروس خانم لال هستن و اونجا ارژنگ اولین سیلی زندگی مشترکش رو میخوره . زندگی فرناز و ارژنگ شروع میشه ولی به قول خودش زندگی اونا در مهمونی رفتن فیلم ترکی دیدن و دعوا کردن خلاصه شده بود. یه روز که داشتن با هم فوتبال میدیدن رویا به فرناز زنگ میزنه و میگه طلاق گرفتم. به محض اینکه ارژنگ میفهمه رویا طلاق گرفته به فرناز میگه باید جداشیم.(دانلود فیلم نهنگ و عنبر)

با فرناز میرن پیش قاضی واسه طلاق ولی فرناز میگه این اقا حق منه همسر من هست من جدا نمیشم. ارژنگ که فهمیده رویا طلاق گرفته هیچطوره کوتاه نمیاد. اخر سر با خودش فکر میکنه و میگه که نباید دادگاه به جلسه دوم کشیده بشه. و یه چی تو گوش فرناز میگه و فرناز یه سیلی بهش میزنه. و قاضی طلاقشون میده.(دانلود فیلم نهنگ و عنبر)
ارژنگ موفق میشه با فرناز یه قرار بذاره تو کافه میبینتش و بهش میگه که از فرناز جدا شده. و رویا از مشکلاتش با همسرش و جداییش میگه. ارژنگ فکر میکنه که رویا به خاطر اون اومده ایران. ازش میپرسه که چرا اومدی رویا میگه یعنی نمیدونی میگه چرا میدونم ولی میخوام خودت بهم بگی. میگه بخاطر دندونم، دندونم خرابه دیونم کرده. ارژنگ باز میخوره تو ذوقش و رویا رو میبره پیش دوستش که دندون پزشک هست ، ولی رویا و دکتر عاشق هم میشن و ازدواج میکنن و باز رویا میره آمریکا و برای بار چندم ارژنگ کلی گریه میکنه. بعد از یه مدت رویا باز برمیگرده و میگه که شوهرم طلاقم نمیده و مدارک و مهریه ام رو بهم نمیده. ارژنگ میره در خونه دکتر و قلدر بازی در میاره که یه کتک هم میخوره و مدارک رو هم نمی تونه پس بگیره. ولی دفعه بعدی به پناه میگه و ادم جمع میکنن و دکتر رو میزنن و مدارک رو ازش و چک مهریه رو میگیرن. ارژنگ فکر میکنه دیگه رویا مال خودش هست ولی باز رویا میگه که میخوام برم امریکا. ارژنگ میبرتش فرودگاه و خودش میاد خونه و فقط گریه میکنه که زنگ در میخوره و رویا برمیگرده.(دانلود فیلم نهنگ و عنبر)

 

بازیگران فیلم نهنگ و عنبر:

رضا عطاران در نقش ارژنگ، مهناز افشار در نقش رویا، ویشکا آسایش در نقش فرناز، رضا ناجی در نقش پناه، سام نوری در نقش دکتر، نادر سلیمانی در نقش پدر ارژنگ، هانیه توسلی در نقش مادر ارژنگ، علی قربان زاده در نقش حاج آقا تحقیقی، امیر عباس زارع در نقش ارژنگ نوزاد، کوروش ریحانی در نقش ارژنگ یک ساله، محمدرضا شیرخانلو در نقش ارژنگ ۸ ساله، ستاره زاهدیان در نقش رویا ۸ ساله ، سریجو در نقش پدر رویا، ایلیا کیوان، الهام حاج فتحعلی، نیما راد، امیر حسین شام بیاتی، کامران دهقان،امیر حسین رستمی

کارگردان:سامان مقدم

تهیه کننده: سامان مقدم

نویسندگان: مانی باغبانی، مونا زاهد

مدت زمان:90 دقیقه

انتشار: 1394

کشور سازنده:ایران

زبان: فارسی

توزیع کننده: مای سینما،30NAMA, MY30NAMA

 

 

به این پست امتیاز دهید.
دانلود فیلم نهنگ و عنبر
5 از 2 رای